Hra Time for JOKE je ryze český projekt jedné dvojice, která do hry přizvala další srdcaře. Míša a Luky nešetřili a přestože jim záda nekryje naducaný budget etablovaného výrobce her, dopřáli karetní hře parádní ilustrace i vlastní song. A kdy a proč jim došlo, že je Time for JOKE? Máme pro vás dvě verze.

Krátká verze našeho příběhu pro faktaře

Jsme manželé a vychováváme spolu buldočka jménem Haf (ok, často to vypadá, že šéfuje on nám). Kromě toho spolu už několik let podnikáme – máme parfumerii v úplném srdci Brna na Svoboďáku jen pár metrů od proslulého brněnského pyje. Teda orloje.

Jsme na něj hrdí (jako na Brno, i když orloj je taky fajn). Však je to druhé největší město ČR a moravská metropole k tomu a máme to tu fakt rádi.

Impuls ke zrození hry přišel díky covidu. Všem nám změnil a zamíchal životy. I my jsme se vydali v podnikání jinou cestou a tou je kromě jiného i vytvoření téhle zábavné karetní hry. Mise zněla: pustit mezi lidi hru, která bude bavit a zároveň poukáže na to, že svět není jen spravedlivý. A i když máš všechno správně spočítané, promyšlené a vždycky máš u sebe tužku, stejně může kdykoli přijít něco, co ti – PRÁSK – dokonale postaví život na hlavu. Proto nemá smysl rvát si kvůli tomu rodidla a prostě si situaci co nejlíp (vy)užít. Tak vám přejem štěstí ve hře i lásce!

Míša & Luky

Dlouhá pro romantiky

Začátek

Před víc než dekádou se setkaly hlavní postavy tohohle příběhu – Míša a Lukáš. Potkali se na střední v Brně ve chvíli, kdy Lukáš věřil, že Punk is not dead.

Potkávali se denně, protože Lukáš chodil do Míšiny třídy za svou tehdejší přítelkyní (což nebyla Míša!). Jednou o prázdninách se ale Lukáš a jeho holka rozešli a Lukáš začal psát Míši. Ta ale neměla zájem. A to ji Lukáš zval do kina na Temného rytíře (rok 2008)! DOTEĎ Míša lituje, že ten film neviděla v kině na plátně! (Aspoň Lukáš si to myslí.)

Druhák odstartoval dle podobného scénáře. Lukáš chodil pokecat za Míšou do její třídy a intenzivně ji obluzoval. Po půlroce konečně kývla (i když se najdou zlomyslní jedinci, kteří si myslí, že to mohla vydržet ještě o pár měsíců déle). A od roku 2009 jsou pár!

Nejen SPOLU(žáci)

Lukáš nastoupil na vejšku, přitom dělal rozhodčího ve futsale a chodil na noční do herny.

Prakticky v herně spal. Tropil něco tu a pak zas onde… Míša měla (oprávněně!) pocit, že na ni Lukáš kašle a Lukáš byl v bláznivém rozmaru, kdy toho dělal spoustu, ale zároveň nic pořádně.

Míša odmaturovala a nastoupila na vysokou. V té době spolu dost cestovali. Byli na dovolené v Řecku, na zimním karnevalu v Benátkách, procestovali celé Nizozemsko na kolech (protože na kolech Nizozemci ujíždí, a tak Míša s Lukášem pěkně splynuli s místními).

Ve třeťáku měl Lukáš finišovat rok titulem Bc. V herně se ale seznámil s chlapíkem, který měl úspěšného tatínka a díky jeho známostem dovážel konzervy z Polska. Nezní to sexy? Ale bylo. Minimálně finančně. Lukáš mu začal dělat obchodního zástupce a vozili konzervy do Zlevněnek po Brně a okolí. Postupem času překazily spolupráci rodinné vztahy (kdo by chtěl začít moralizovat, může zrevidovat vztahy ve vlastní rodině nebo si zas jednou po letech pustit Kmotra) a Lukáš přišel o relativně snadný byznys. Ale přišla jiná šance...

to Tap

Tady udělejme zpátečku k cestování. Především Lukyho podnikatelské myšlení a cítění se chtělo rozvíjet. Ten kreativec stále hloubal, v čem by šlo pěkně společně ve dvou podnikat... Oříšek pomohlo rozlousknout právě cestování. Při nizozemském tripu hrdinové našeho příběhu narazili na parfumerii s rozlévanými parfémy. Jeden si koupili a byli hodně spokojení. Řekli si: „Okay, to vůbec není marný.“ A potom: „Proč neotevřít parfumerii s podobným konceptem v Brně.“ Tam nic takového nebylo a oni poznali jednu velkou firmu, která byla úspěšná, tak si řekli – proč ne i my.

A protože se rozhodně nedalo říct, že by jim práce nevoněla, celou prodejnu připravili vlastníma rukama. Tedy za vydatné pomoci Míšiných rodičů, kterým patří velké, nehynoucí díky. Nevšední alternativní parfumerie se chytla relativně rychle a Lukáš i Míša mohli pracovat společně na svém projektu na plné koule.

Provoňsi život

Aby to nebyla nuda, potřeboval příběh nějakou zápletku. Tak si tihle dva po dvou letech vymysleli, že rozjedou další projekt. Vůně do bytu a auta. Otevřeli další prodejnu. I když jsou vůně do bytu na Googlu hledané a poptávané, prodeje tak radostné nebyly. A do toho bác, korona. Ta je popostrčila k tahu prodejnu Provoňsi zavřít a sloučit voňavé království s to Tap, aby mohli nabízet všechny produkty tam.

Korona (nejen jim) ukázala, že (všechno) plánovat nejde. Že čas nečeká a po letech společného života potřebují jít i v osobním životě dál. A tak spáchali na konci památného léta 2021 svatbu (kterou museli kvůli koroně dvakrát posouvat). Následně by chtěli udělat další krok, který po svatbě většinou bývá tradiční (navíc jejich jedináček – francouzský buldoček Haf – by potřeboval sourozence jak drbání).

Zároveň jim korona nadělila čas. Udělat prrr, zastavit a říct si, co chtějí pro sebe i pro své podnikání. A nastal čas.

Time for Joke

Právě doba covidových restrikcí je přivedla na myšlenku karetní hry. U které se lidé chtějí bavit, odreagovat se, zapomenout na strasti a spíš zažít trochu té slasti a pěkně v plné parádě s pivem nebo deckou vína po ruce. (Takže nic jako šachy nebo deskovka, kde pět lidí musí nejdřív hodinu studovat návod, aby ho ve výsledku pochopili každý jinak.) Ideálně pěkně v kruhu přátel nebo rodiny třeba doma nebo na chatě. A tak se začalo opět vymýšlet, tvořit a domlouvat… Klasika. Lukáš je ten kreativec a rozjížděč, který rád tvoří, rozvíjí, vymýšlí, hloubá. Míša je dokončovač, který to všechno dokáže udržet po kupě a je takovým CEO, který myšlenkám a tvorbě vdechuje život. Jasně že nejsou sehraní jak Pat a Mat a občas se něco nepovede, ale vcelku solidně se doplňují. Něco jako Bonnie a Clyde. Nebo Batman a Robin.

Náš pár uvidí časem, co jim hra přinese. Celý projekt na ničem nešetřili a doufají, že to bude poznat. Zůstaňte naladěni. Protože tihle dva ještě neskončili.

Story o Míše a Lukášovi sepsala copywriterka Jitka